Бронювання
 • Новини

  15 січня 2013 року у місті Чернівці пройшов ІІІ фольклорно-етнографічний Фестиваль Маланок.

   

  Святкова хода учасників «Маланка-фест 2013» розпочалася на площі Філармонії та проходила за маршрутом: вулиця М.Заньковецької – вул.Університетська (на ділянці від вул. Ватутіна Миколи до вул. Гете Йогана) – вул. Штейнбарга – площа Театральна – вул. І.Котляревського – площа Соборна – вул.ІФранка – площа Центральна – вул.О.Худякова – вул.П.Чайковського – площа Філармонії.

  Мета та завдання фестивалю:

  Пропагування та сприяння відродженню традиційних для Чернівецької області народних свят

  Створення нового туристичного продукту “Маланка-Фест”, який сприятиме зацікавленню потенційних туристів в відвідуванні Буковинського краю

  Забезпечення необхідної інформаційно-рекламної підтримки Буковини, як регіону, який має великий туристичний потенціал, в тому числі в напрямку етнографічного, фестивального туризму 

  В циклі календарно-обрядових свят буковинська маланка самобутня і дуже колоритна. До того ж вона має певні особливості, бо тут можна побачити українську, румунську, молдавську і навіть бессарабську маланку. Фестиваль Маланок чи Маланка-фест вперше відбувся в 2011 році. Кількість учасників, що прийняла участь у Фестивалі Маланок сягала більше 600 осіб. Кількість відвідувачів орієнтовно складала 10 тисяч осіб. Фестиваль Маланок набув великого розголосу та активно висвітлюється в засобах масової інформації.

  Фестиваль Маланок організовується туристичною громадською організацією «Палітра Буковини» за підтримки Чернівецької міської ради, управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації.

  Фестиваль репрезентує українську, бесарабську, гуцульську, молдовську і румунську маланку, традиції яких досі збережені на Буковині та цікаві сучасні образи.

  На «Маланка-фест 2013» очікується понад тисячу учасників – маланкарів з усіх районів Чернівецької області та сусідньої Івано-Франківщини. Кіцманський, Глибоцький, Сокирянський райони та місто Чернівці презентують по кілька колективів. 

  Досвідчені етнографи, мистецтвознавці, фахівці з питань культури оберуть кращих серед кращих. 

  Завдяки підтримці благодійного фонду Firtash Foundation винагорода за старання в порівнянні з минулими роками значно збільшилася. Переможці «Маланки-фест 2013» отримають: 1-ше місце – 50 000 гривень, 2-ге місце – 30 000 гривень, 3-тє місце – 20 000 гривень.