Бронювання
 • Новини

   

   

  Сьогодні, 23 лютого, в Україні у православних та греко-католиків розпочинається Великий піст.
  Великий піст готовить християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христова (Пасхи). Він починається за сім тижнів до Пасхи і складається з чотиридесятниці – сорока днів – і Страсної седмиці – тижня перед самою Пасхою.
  Чотиридесятниця встановлена на честь сорокаденного посту Спасителя, а Страсна седмиця – на згадку останніх днів земного життя, страждань, смерті і погребання Христа. Загальна тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею – 48 днів, до 12 квітня.
  Піст, або говіння, – це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це – час каяття, роздумів і молитви. Це період внутрішнього духовного очищення та вдосконалення. На протязі всього Великого посту християнська церква закликає віруючих утримуватися від вживання м’яса, молока, яєць і риби, в тому числі в складі різних страв. Риба дозволяється лише на свята Благовіщення і Входу Господнього в Єрусалим (на Вербну неділю). У Лазареву суботу можна вживати рибну ікру.
  Певні послаблення або повне скасування фізичного посту дозволяється дітям, вагітним жінкам та матерям, що годують, а також хворим, військовим та людям, що займаються важкою фізичною працею.